Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Weekend de groaza

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Weekend de groaza la data de Sam Aug 13, 2011 5:04 am

Week-end de groaza
este 2 zile trebuia sa fie ziua mea de nastere si eu cu cele doua prietene ale mele Andreea si Alexandra ne-am gandit sa ini tin ziua la tara. Dupa ce am ajuns la bunica mea la tara am intrat in casa , simteam toate trei un sny=timent ca si cum ne-ar privi cineva foarte insistent.
Asta a fost cand am ajuns pe parcursul noptii s-au intamplat multe cum ar fii ca inainte sa ne punem in pat , patul a inceput sa se miste si sa scoata zgomote ciudate apoi o femeie inalta si slaba imbracata in negru ne-a spus sa plecam de acolo pt ca acolo era numai locul bunici mele eu cand am vazut-o am recunoscut-o era strabunica mea care muruse de vreo 6-7 lunii.
Eram foarte speriate de aceea in acea seara nu dormi-se-m de loc pt ca spiritul stra-bunici mele tot ni se arata pe peretii incaperi si scotea sunete ciudate precum rasete ciudate si parca ii puscau oasele. Experienta ciudata.
A doua zi imineata abia astepta-se-m sa iesim din casa. I-am povestit bunicii dar nu ma crexut pt ca a crezut ca glumesc cum fac eu de obicei , dar de data asta era adevarat dar nu ne credea nimeni.
In aceasta zi eu trebuia sa-mi tin ziua dar eram speriata pt ce s-ar putea intampla cand vor veni invitatii.
Invitatii au ajuns si nu s-a intamplat nimic neobisnuit. Insa pe la ora 22.00 cand toata lumea se distra inclusiv eu pt ca nu sa intamplat nimic, s-a auzit unsunet ciudat si dintr-o data am auzit-o pe Adelina o prietena buna de-a mea tipand si nu stiam ce s-a intamplat dar atunci pe moent Adelina nu mai putea vorbi si a lesinat. M-am speriat foarte tare dupa ce si-a revenit am intrebat-o ce a vazut, ea a zis ca nu a vazut nimic ci a strans-o cineva de gat si a tras-o de par.
Eu ma gandeam ca acum toata lumea va pleca si ca sa dus cu reputatia mea, dar nu a fost asa toata lumea a stat in continuare si am dansat si a fost totul OK.
Era ora 02.30 si toti invitati au plecat am ramas eu , Andreea, Alexandra si spiritul.
In acea noapte auzeam numai "VA PRIIT NU? AHA... HAHAHAHAHA!!!!"
Eu nu mai puteam de frica si ma gandeam numai la ceea ce ne-ar putea face aceasta femeie.
Dar s-a facut duminica si parinti mei au venit dupa mine si cand am plecat de acolo la geam era spiritul batranei care ne facea cu mana si parca plangea.
Intamplarile de mai sus sunt reale si sper ca va placut.

Vezi profilul utilizatorului

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum