Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

O poveste la 3 fix

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 O poveste la 3 fix la data de Sam Aug 13, 2011 5:14 am

De cateva saptamani ma trezesc fara nici un motiv la ora 3 fix noaptea....ma uit in jur si nu vad pe nimeni...iubitul meu se joaca linistit la calculator...il intreb dak a spus el ceva...sau m-a atins din greseala...pt k totusi,ceva ma trezeste....si mereu imi spune k nu.Acum cateva seri ma uitam la tv...si am schimbat fara sa vreau postul...era un film...se numeste "Un caz de exorcizare",si am vazut acolo...era exact ceea ce nu intelegeam eu...ora 3 dimineata este ora diavolului...si legat de asta sunt visele...visez foarte urat...aud voci care ma striga...toti zic k sunt eu nebuna...k am inchipuiri...am mai trecut prin povesti de groaza...cum a scris o fata aici faza cu bunicul...asa am vazut eu pe mama unei prietene cand am ramas sa dorm la ea....m-am dus sa iau o sticla de suc din bucatarie...si era tot vreo 3 dimineata...cand am vazut-o pe maica-sa prima oara pe hol la baie...pe urma in sufragerie..iar cand am ajuns in bucatarie si am luat sticla de suc am simtit 2 maini care ma strangeau de picioare..am aruncat sticla si am fugit la prietena mea in camera...adormise...m-am bagat langa ea in pat...si se auzeau zgomote sinistre de peste tot...incercam sa o trezesc dar era intr-un cosmar si nu ma auzea..stateam langa ea cu mataniile pe care nu le dau jos de la gat,si ma rugam sa se opreasca...si la ora 5 fix,a troznit toata mobila din camera..si prietena mea a spus in somn "A plecat" si s-a linistit tot..A 2-a zi am aflat de la niste vecine k mama ei se ocupa cu magia neagra..si nu am mai calcat in acea casa...asa a inceput tot, de atunci am avut numai experiente ciudate..am fost posedata de un suflet rau...vedeam si auzeam numai ciudatenii,imi vedeam fatza schimbata in oglinda..vroiam sa fac numai rau..pana cand am ajuns cu niste prieteni la manastirea Cernica..si incercand sa intru pe usa am fost aruncata afara de ceva nevazut..si am cazut in genunchi in fata usii,a venit un preot batran care m-a luat de mana si m-a dus mai mult cu fortza la Racla Sf Calinic,m-a pus cu mainile pe Racla..mi-a pus vesmantul in cap...si a inceput sa-mi citeasca de dezlegare.Simteam o arsura in tot corpul..transpiram,cu toate k era foarte frig acolo,si am inceput sa plang...imi curgeau lacrimile fara sa vreau..iar preotul imi spunea:"Plangi copile..lasa raul sa iasa afara,caci Sfanta Feacioara e in genunchi acum,se roaga pentru tine".Am plecat de acolo cu sufletul curat...dar nu a durat mult...starile acelea incep sa reapara...iar vad ciudatenii si aud voci care ma striga,cateodata mi-e frica sa adorm...sa nu mai visez...raul exista...chiar dak multi nu cred...am vazut multe...ce am scris aici e doar o mica parte...as putea umple pagini intregi cu povesti de groaza reale,traite de mine...cea mai reala aparitie a fost tot in padurea de langa manastirea Cernica...o trasura neagra trasa de 6 cai negrii fugea printre copaci si aparea din toate partile...si pe aceea nu am vazut-o numai eu..au vazut-o toti care au fost cu mn cand mi-a facut preotul dezlegarea...si asa au inceput si ei sa creada..pentru k ziceau k sunt nebuna..toate exista..fantome..magie...strigoi...dar se arata numai celor care cred k exista..raul are multe forme care pot fi inselatoare....si poate pacali pe oricine...asa k aveti grija..nu toate lucrurile sunt ceea ce par.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: O poveste la 3 fix la data de Lun Aug 15, 2011 2:16 am

dia94

Moderator
Moderator
infricosator

Vezi profilul utilizatorului

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum